Çim Fiyatları

7'li Süper Sık Hazır Kesme Rulo Çim Fiyatı

7'li Süper Karışım Hazır Rulo Çim Fiyatı

7'li karışım çimden farkı metrekareye daha fazla çimin ekilmesidir. Yani çimin kardeşleşmesi dediğimiz olayın gerçekleşmiş halidir. Çok daha sıkı görünür. Göze hoş gelen bir koyu renge sahiptir. Tam güneşli park bahçe ve özellikle oyun alanlarında ve futbol sahalarında kullanılan basmaya en dayanıklı çim türüdür. Fakat bakımı zordur. Gölgeden hoşlanmaz ve suyu çok sever. Maliyeti diğer çim türlerine göre daha fazladır.

Bu çim türü her ne kadar golf sahası veya futbol sahası gibi alanlar için üretilse de son zamanlarda hobi bahçelerinde de sık sık kullanılmaya başlamıştır. Futbol sahalarının bakımı zordur ve üzerinde yapılan spor gereği çok fazla deformasyona uğramaktadır. Bu nedenle ülkemizde bu konuda çok fazla çözüm üreten firma bulunmadığından genelde bu tür ihtiyaçlar için yurtdışı kaynaklı çözümler aranılmaktadır. Bizler gerek elimizdeki yüksek kalitedeki bu çim türünü gerekse; yurtdışından gelen çimlerin bakımını yapabilmekteyiz. Gerçek şu ki; çim nereden gelirse gelsin, zamanla bulunduğu yerin iklim koşullarına uyum göstermek için ya güçlenecek ya da bozulacaktır. Aslında bu çim için bir hayatta kalma mücadelesidir. Bu durum yaşanırken çimdeki renk değişikliği ve yapraklarının incelmesi çimin hastalıklı olduğu kanısına kapılmanızı sağlayabilir. Dünyanın en kaliteli çimi dahi bahçenizde yaşamayabilir. Bunun bir çok sebebi olabilir. Önemli olan bulunduğunuz yere en uygun çimin seçilmesidir.

7'li süper karışım hazır rulo çim fiyatı : ........TL

Çim fiyatları kaplanacak yerin metrekaresine ve mevsime göre değişmektedir. Hemen Fiyat Alın

7'li Karışım Hazır Rulo Çim

7'li Karışım Hazır Rulo Çim Fiyatı

Spor alanları ve hobi bahçeleri için kullanılırlar. Süper karışım için söylenen her şeyi bu çim türü için de söylemek mümkün. Bakımı zor ve suyu severler. Bu tür çim ekimi yaptıranlar (serdirenler) otomatik sulama sistemini yaptırmış olmalıdırlar. Aksi halde sadece bu iş için (sulama işi) bir kişinin mesai harcaması gerekebilir. Alanın büyüklüğü veya küçüklüğü fark etmez. Çünkü periyodik olarak sulama yapılması gerekir.

Çim fiyatları kaplanacak yerin metrekaresine ve mevsime göre değişmektedir. Hemen Fiyat Alın

6'lı Karışım Hazır Rulo Çim

6'lı Karışım hazır Rulo Çim Fiyatı

Aslında Marmara Bölgesi iklim koşullarına en uygun çim türüdür. Bakımı 7'li karışıma göre daha kolaydır. Bahçeler için en ideal fiyat-performans ilişkisi kurulabilecek çim türüdür. Üzerine basılmaya dayanıklıdır. Sulama ihtiyacı yine yüksektir. Aslında tüm çimler, buna doğal çimler de dahil, sulanmazsalar kurular. Daha sonra ilk yağmurla birlikte dipten filiz patlatırlar. Ama bu çimin güçsüzleşmesine ve zamanla yok olmasına neden olur. Bu nedenle sulanmayan çimler yazın tamamen sararırlar ve zamanla da yok olurlar.

Çim fiyatları kaplanacak yerin metrekaresine ve mevsime göre değişmektedir. Hemen Fiyat Alın

4'lü Karışım Hazır Rulo Çim

4'lü Karışım Hazır Rulo Çim

Doğruyu söylemek gerekirse; genelde belediyeler ve inşaat şirketleri maliyetten kaçmak için biz üreticileri üretmek zorunda bıraktıkları çim türüdür. Maliyeti düşük olmasının bir çok nedeni vardır. Çevrenizdeki parklarda genelde bu tür çimler kullanılmıştır. Basmaya pek dayanıklı değillerdir. Ancak iyi bakılırlarsa yüksek performans gösterebilirler. Her çim türü gibi suyu severler. Şayet basılmayacağını düşündüğünüz bir bahçeniz varsa düşük fiyatı yüzünden tercih edilebilir.

4'lü karışım hazır rulo çim fiyatı : 5 TL

Çim fiyatları kaplanacak yerin metrekaresine ve mevsime göre değişmektedir. Hemen Fiyat Alın